امروز جمعه 5 خرداد

حوزه ریاست

کد : 10023

مختصر معرفی جناب آقای دکتر حمید میرزاده

دکتر حمید میرزاده (متولد سال ۱۳۲۹ در سیرجان) مهندس، استاد دانشگاه و سیاستمدار ایرانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ایران، رئیس سابق واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی و عضو هیئت امناء این دانشگاه می‌باشد. وی قبل از آن معاون نخست‌وزیر، معاون اجرایی رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه (در کابینه هاشمی رفسنجانی) بوده است. ایشان میرزاده در سه دولت بعد از انقلاب اسلامی (دولت محمدعلی رجائی، دولت میرحسین موسوی و دولت هاشمی رفسنجانی) در امور اجرایی مشغول بوده است.

 

دکتر میرزاده از سال ۱۳۵۸ تا کنون عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان، عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر بوده و اخیراً با دانشگاه علوم پژشکی ایران برای تدریس دوره مهندسی بافت همکاری داشته است. مدت ۳۳ سال است که افزون بر کارهای اجرایی متعدد و همزمان به کار تدریس و پژوهش اشتغال داشته و هم اکنون استاد تمام پایه ۳۷ دانشگاه صنعتی امیر کبیر است. حاصل فعالیت‌های علمی وپژوهشی وی تا کنون ۳۲۸ مقاله علمی پژوهشی (۱۴۱ مقاله ژورنال با نمایه ISI و ۱۸۷ مقاله کنفرانس)، چندین کتاب و گزارش علمی و ۳۱ ثبت اختراع و اجرای ده‌ها پروژه پژوهشی و فارغ‌التحصیلی نزدیک به ۶۰ نفر در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در رشته مهندسی پلیمر بوده است.

 

دکتر میرزاده در ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ با رأی شش تن از هیئت امنای دانشگاه آزاد (اکبر هاشمی رفسنجانی، سید حسن خمینی، سید حسن قاضی زاده هاشمی ، جعفر توفیقی، حمید میرزاده و بهمن یزدی) ، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی شد و در ۲۸ آبان ۱۳۹۲ با رأی مثبت اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، رسماً ریاست دانشگاه آزاد اسلامی را بر عهده گرفت.

 

برای مشاهده رزومه دکتر حمید میرزاده فایل زیر را دانلود نمایید


دانلود فایل های مربوطه

رزومه دکتر حمید میرزاده
نوع فایل : pdf
اندازه فایل : 684.08KB