دکتر طهرانچی تأکید کرد:

تحقق شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» در دانشگاه آزاد اسلامی

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۸:۰۰ کد : ۸۱ اخبار و رویدادها اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۹۶
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تحقق شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» باید سرلوحه فعالیت‌های واحدهای دانشگاهی قرار بگیرد و دوره‌های کاردانی، کارمحور باشد.
تحقق شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، بر تحقق شعار «هر دانشجو، یک تخصص، یک مهارت» تأکید ویژه‌ای کرد و گفت: این شعار باید سرلوحه فعالیت‌های واحدهای دانشگاهی قرار بگیرد و دوره‌های کاردانی کارمحور باشد، چرا که اغلب افراد با مدرک فوق دیپلم، داشتن یک تخصص و مهارت و شغل را به داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد و نداشتن شغل ترجیح می‌دهند.

وی همچنین با تأکید بر بازآموزی معلمان، خاطرنشان کرد: برگزاری این دوره از مباحث جدی است که باید مبنای معرفتی و توانمندسازی داشته باشد.

ایجاد مدرسه برای افزایش مهارت دانشجویان علوم تربیتی

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: همچنین باید مدرسه‌ای برای افزایش مهارت دانشجویان علوم تربیتی ایجاد شود تا دانشجویان از نزدیک در جریان نحوه آموزش دروس، کلاس‌داری، چگونگی برخورد با دانش‌آموز، شیوه‌های تشویق و تنبیه و ... قرار گیرند.

ارائه طرح دادگاه مجازی در تهران به صورت پایلوت

دکتر طهرانچی با بیان اینکه آموزش مقطع کارشناسی نیز باید مهارت‌محور باشد، به ارائه طرح «دادگاه مجازی» پرداخت و گفت: در این طرح، دانشجویان رشته حقوق به مدت یک هفته مأمور می‌شوند در دادگاه مجازی به اجرای نقش‌های متفاوتی ازجمله رئیس دادگاه، وکیل و ... بپردازند تا از این طریق با وظایف و اختیارات هر کدام از آنها آشنا شوند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با انتقاد از اینکه متأسفانه برخی از دانشجویان حقوق پس از فارغ‌التحصیلی توانایی نوشتن یک لایحه را ندارند، ادامه داد: این طرح در صورت تصویب با مشارکت واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ابتدا در استان تهران و سپس در سایر استان‌ها به‌منظور افزایش مهارت دانشجویان انجام می‌شود.

استادتمام دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: دانشجویان ترم‌های آخر تحصیل می‌توانند در طرح دادگاه مجازی که زیر نظر اساتید مجرب برگزار می‌شود، شرکت کنند.

وی با تأکید بر توسعه کانون‌های افزایش مهارت، افزود: تمام تلاش دانشگاه آزاد اسلامی تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد است که دارای مهارت کافی و لازم باشند.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه رؤسای واحدهای دانشگاهی باید دانشجویان را در اجرای برنامه‌های دانشگاه دخیل کنند، گفت: دانشجویان مثبت و باانگیزه را درگیر اتفاقات خوب دانشگاه کنید و از توان، خلاقیت و انرژی آنان برای انجام فعالیت‌های خود بهره ببرید.

کلید واژه ها: دکتر محمدمهدی طهرانچی افزایش مهارت دانشجویان ایجاد مدرسه


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.