سید فضلی؛ اعطای وام‌های بلندمدت شهریه و پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی

تعداد بازدید:۴۷
رئیس صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی امروز در برنامه زنده اینستاگرامی ضمن پاسخ به سؤالات دانشجویان این دانشگاه در خصوص نحوه دریافت تسهیلات دانشجویی، از اعطای وام‌های بلندمدت شهریه و پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه آزاد خبر داد.
سید فضلی؛ اعطای وام‌های بلندمدت شهریه و پس از فراغت از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به نقل از خبرگزاری آنا، هادی سید فضلی، رئیس صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد بابیان اینکه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی باید از ضوابط و قوانین آموزشی و مالی دانشگاه مطلع باشند؛ اظهار کرد: بر اساس وعده‌ای که داده بودیم و بر اساس پیگیری ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری برای دانشجویان ورودی ۹۹ از بدو تحصیل امکان دریافت تسهیلات فراهم‌ شده است.

وی با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات به دانشجویان از ۳ طریق امکان‌پذیر است، گفت: این سه دسته تسهیلات از طریق صندوق رفاه دانشجویان و منابع داخلی دانشگاه، منابع وزارت خانه‌های علوم و بهداشت و بانک‌های عامل که دانشگاه با آنها تفاهم نامه منعقد کرده است در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای دانشجویان جدید ورود در سال جاری از بدو تحصیل امکان دریافت وام وجود داشته است و دانشجویان می‌توانستند این وام‌ها را از طریق بانک‌های عامل و منابع داخلی دانشگاه دریافت کنند. البته امکان دریافت وام وزارت علوم نیز وجود داشت؛ منتهی زمان‌بندی آن بر اساس اعلام این وزارت خانه بود.

وی بابیان اینکه دریافت وام بانک‌های عامل فقط یک‌بار در طول تحصیل است امکان دارد و تقریباً کل دوره تحصیل را پوشش می‌دهد، افزود: در مقطع تحصیلات تکمیلی این وام تا سقف این تسهیلات ۱۰ میلیون تومان است و هدف این است که دانشجویان بتوانند کل دوران تحصیل را از طریق مساعدت‌های مالی بگذرانند.

سید فضلی گفت: بنابراین دانشجویان می‌توانند ‌بخشی از شهریه خود را از طریق بانک‌های عامل و مابقی را از منابع داخلی دانشگاه دریافت کنند و این وام‌ها هیچ‌کدام دارای بهره نیستند و فقط کارمزد تسهیلات به آن‌ها پرداخت می‌شود. بنابراین دانشجویان از طریق ترکیب ۲ یا ۳ نوع وام کل شهریه دوران تحصیل را پرداخت کنند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی درترم تحصیلی جاری به جهت مساعدت به دانشجویان این امکان را فراهم کرد که افرادی که که شهریه خود را پرداخت نکرده بودند بتوانند در ۳ قسط این پرداخت را انجام دهند که البته این امر مربوط به اداره امور مالی دانشگاه است و اگر دانشجویی تمایل به قسط ‌بندی شهریه نداشته باشد می‌تواند یک‌جا این هزینه را پرداخت و کند و هیچ دیرکردی به این پرداخت اختصاص نمی‌یابد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در خصوص آن دسته از افرادی که وام صندوق رفاه را دریافت کرده‌اند و همچنین افرادی که مشمول پرداخت ۳ مرحله‌ای شده ممکن است اشتباه افراد در انتخاب درگاه ÷رداخت دخیل بوده باشد در هر صورت با همکاران سامانه آموزشیار صحبت کرده‌ایم تا این کار را تسهیل کنند و این مساله نهایتاً تا فردا حل می‌شود.

وی اظهار کرد: برای دانشجویان بهتر است که از منابع صندوق رفاه و منابع داخلی دانشگاه که فرآیند طولانی اداری و تضمین‌های مختلف ندارد استفاده کنند. البته دانشگاه به‌صورت آنلاین با بانک‌ها در ارتباط است و مسائل و مشکلات یا اختلالاتی که در پرداخت وام دانشجویان ایجاد می‌شود را پیگیری می‌کند.

سید فضلی اظهار کرد: وام‌های داخلی دانشگاه به‌صورت میان‌مدت و کوتاه‌مدت در بازه‌های زمانی ۹ و ۱۲ ماهه پرداخت می‌شود و سال جاری اولین دوره‌ای است که وام‌های بلندت مدت ۵ ساله نیز به دانشجویان داده می‌شود و دانشجویان از امروز می‌توانند برای دریافت این وام‌ها ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تسهیلات دیگری نظیر وام‌های پس از فراغت از تحصیل نیز دارد، گفت: از میان منابع ارائه تسهیلات دانشگاه آزاد صرفاً وام‌های داخلی دانشگاه نیازمند تضمین‌های مختلف نیست و دریافت وام از بانک‌های عامل تابع ضوابط بانکی هستند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: دانشجویان می‌توانند برای پیگیری دریافت وام و مسائل و مشکلات خود در این زمینه با شماره‌های ۴۷۹۱۶۳۴۲ - ۴۷۹۱۶۳۴۷- ۴۷۹۱۶۳۵۳ تماس بگیرند.انتهای پیام/

کلید واژه ها: سید فضلی تسهیلات دانشجویی