سومین جلسه شورای تخصصی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران

تعداد بازدید:۹۵
سومین جلسه شورای تخصصی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با حضور تمامی معاونین فرهنگی و دانشجویی واحدهای استان تهران و دکتر اکبر اشرفی بصورت آنلاین در دبیرخانه هیات امنای استان تهران برگزار شد.
سومین جلسه شورای تخصصی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران؛ پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ضمن عرض خیر مقدم به اعضای محترم، دستور کار جلسه را با عناوین؛ جشنواره « از حماسه تا حماسه»، برگزاری حماسه بزرگ راهپیمایی اربعین حسینی(ع) و ویژه برنامه دهه پایانی ماه صفر و گزارش از اقدامات صورت گرفته واحدهای دانشگاهی در خصوص مصوبات اولین و دومین صورتجلسه شورای فرهنگی و دانشجویی استان را به بحث گذاشتند.

آقای دکتر اقراریان گفتند واحدهای دانشگاهی به منظور عملیاتی سازی جشنواره « از حماسه تا حماسه» بایستی از طریق فضای مجازی که بعنوان یکی از اقطاب اثرگذار در حوزه مدیریت فرهنگ است اطلاع رسانی شایسته در بین دانشجویان، اساتید و کارکنان صورت پذیرد و معاونین فرهنگی و دانشجویی اهداف کلیدی این طرح را از جمله موضوع شبکه سازی از فعالین فضای مجازی را به مخاطبان تبیین و تشریح نمایند. همچنین تاکید مهم ایشان حرکت به سوی دانشگاه اجتماعی و برداشتن دیوار بین دانشگاه و جامعه بود. ایشان تصریح داشتند معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدها بعنوان فرماندهان جنگ نرم بایستی با تشکل های دانشجویی، کانون ها، اساتید و سایر مجموعه ها در ارتباط مستمر باشند و با بهره گیری از هیات های اندیشه ورز استادی و دانشجویی و راه حل ارتقاء برنامه های فرهنگی و دانشجویی در همفکری و گفتگو با این مجموعه ها احصاء نمایند. آقای دکتر اقراریان نسبت به فضاسازی محیطی در واحدهای دانشگاهی متناسب با تقویم مناسبت های فرهنگی و مذهبی اشاره کردند و خاطر نشان شدند واحدها با توجه به اقتضائات و ظرفیت موجود نسبت به برگزاری مراسم به صورت زنده در سامانه هیئات مذهبی فضای مجازی اقدام نمایند و با توجه به شرایط شیوع ویروس منحوس کرونا به این طریق با رعایت پروتکل های بهداشتی فرهنگ سازی در واحدها صورت گیرد. ایشان دانشگاه را «دانشگاه مسئله محور» دانستند تا به احصاء نظام مسائل دانشجویی پرداخته شود. معاون فرهنگی و دانشجویی استان تهران در اجرای مباحث و موضوعات مربوط به فرمایشات مقام معظم رهبری، واحدها را به تحلیل محتوا در مفاهیم هویت استادی، هویت دانشجویی، هویت دانشگاه و انقلاب اسلامی، ملزم داشتند و همچنین  به راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی و ترویجی به منظور بیان آزاد عقاید و افکار و تولید الگوی بومی در قالب محورهای حکمرانی صنعتی، فرهنگی، اقتصادی و ... در واحدهای دانشگاهی با استفاده از ظرفیت موجود فضای مجازی،  تاکید داشتند.

 

 

کلید واژه ها: جلسه شورای فرهنگی و دانشجویی استان تهران مهدی اقراریان