دبیر علمی همایش پزشکی آکادمیک مطرح کرد؛ ارائه جدیدترین دستاوردهای پزشکی آکادمیک در زمینه بیماری‌های عفونی

۱۸ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۱ کد : ۳۲ اخبار و رویدادها اخبار متحرک (پایین اسلایدر)
تعداد بازدید:۷۲۷
دبیر علمی همایش پزشکی آکادمیک مطرح کرد؛ ارائه جدیدترین دستاوردهای پزشکی آکادمیک در زمینه بیماری‌های عفونی

دبیر علمی همایش بین المللی پزشکی آکادمیک ایران، گفت: جدیدترین دستاوردهای پزشکی آکادمیک با محوریت بیماری‌های عفونی، مغز و اعصاب، سم شناسی و غدد و متابولیسم در این همایش ارائه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران و به نقل از خبرگزاری آنا، پروفسور مجتبی زارعی در آستانه برگزاری اولین همایش بین المللی پزشکی آکادمیک ایران، اظهار کرد: این همایش از ۲۹ تا ۳۱ فروردین ۹۷ برگزاری می‌شود و یک روز قبل از آن نیز برای آموزش دستیاران در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه این همایش در بیمارستان فرهیختگان در منطقه حصارک تهران برگزار می‌شود، افزود: سه محور اصلی این همایش بیماری‌های مغز و اعصاب، بیماری‌های عفونی و سم شناسی و بیماری‌های غدد درونریز و متابولیسم است.

دبیر علمی همایش بین المللی پزشکی آکادمیک ایران، ادامه داد: این همایش با همکاری دانشگاه آکسفورد و کمبریج انگلستان برگزار می‌شود و ۹ نفر از برجسته ترین اساتید این دانشگاه‌ها و برخی از اساتید برجسته دانشگاه‌های علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی مشهد و شیراز و دانشگاه آزاد تهران حضور خواهند داشت.

زارعی در ارتباط با ضرورت برگزاری این همایش، عنوان کرد: در همه جای دنیا اکثریت پزشکان به ارائه خدمات بالینی، همچون تشخیص و درمان مشغولند و البته عده بسیار کمتری به فعالیت‌های آکادمیک که آموزش و تحقیق است، می‌پردازند. در کشور ما همه این مقوله‌ها با هم مخلوط شده و بیم آن می‌رود که جذابیت‌های مادی خدمات درمانی پزشکان دانشگاهی ما را از فعالیت آکادمیک باز دارد.

وی بیان کرد: افراد صاحبنظر در حوزه تحقیق و آموزش پزشکی در دنیا در این کنگره حضور خواهند داشت و حاصل چند دهه تحقیقشان را به شرکتکندگان ارائه می دهند، هدف دیگر ما از برگزاری این کنگره تشویق جوانان نخبه به روی اوردن به فعالیت‌های آکادمیک پزشکی یعنی تحقیق و آموزش است. همچنین به شرکت کنندگان در این همایش گواهی شرکت از سوی دانشگاه آکسفورد ارائه می‌شود.

ثبت نام در این همایش برای دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران رایگان است و برای اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکی با تخفیف ۵۰ درصد است. همه علاقه مندان به شرکت در این همایش می‌باید از طریق سایت www.academicmedicine.ir ثبت نام کنند.