دکتر طهرانچی مطرح کرد؛ برگزاری کلاس‌های عملی دانشگاه آزاد اسلامی در تابستان/ بیش از ۵ هزار رشته تأیید شد

تعداد بازدید:۴۸
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: کلاس‌های عملی دانشگاه‌ با توجه به شهریه دریافت شده از دانشجویان برای این کلاس‌ها، قطعاً فصل تابستان برگزار می‌شود.
دکتر طهرانچی مطرح کرد؛ برگزاری کلاس‌های عملی دانشگاه آزاد اسلامی در تابستان/ بیش از ۵ هزار رشته تأیید شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به نقل از خبرگزاری آنا؛ دکتر محمدمهدی طهرانچی درباره برگزاری کلاس‌های عملی اظهار کرد: کلاس‌های عملی دانشگاه آزاد اسلامی در تابستان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: پیش از کرونا کلاس‌های عملی با ۱۵ دانشجو برگزار می‌شد؛ اما در شرایط فعلی ۳ تا ۵ دانشجو در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: برگزاری کلاس‌های عملی با شیوه جدید هزینه بسیار بالایی برای دانشگاه خواهد داشت؛ اما دانشگاه آزاد با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به تعهدات خود عمل می‌کند.

دکتر طهرانچی گفت: مقرر شده بود کلاس‌های عملی در تابستان برگزار شود، به همین دلیل همزمان با امتحانات برگزار نشد، اما قطعاً برگزار خواهد شد.

وی همچنین اظهار کرد: در شرایط فعلی هزینه دانشگاه به اندازه دوره حضوری و حتی بیشتر است. زیرا اساتید به همان میزان دستمزد دریافت کردند و حتی برای آموزش دوره‌های آموزش مجازی و زیرساخت آن‌ها نیز هزینه شد.

بیش از ۵ هزار رشته تأیید شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص ساماندهی رشته‌های دانشگاه گفت: اخیراً در شورای گسترش پس از دو دهه تعاملات با وزارت علوم مقرر شد بیش از ۵ هزار رشته دانشگاه آزاد دائمی شود و چالش‌های میان وزارت علوم و دانشگاه آزاد رفع شد.

وی ادامه داد: همچنین پس از این جلسه مقرر شد ظرفیت دانشگاه آزاد به صورت استانی در نظر گرفته شود و در استان با ملاحظاتی که نسبت به زیرنظام‌ها خواهیم داشت رشته‌ها را جابه‌جا می‌کنیم تا مؤثر و متناسب با طرح آمایش وزارت علوم باشد.

آموزش ترم آینده ترکیبی است

وی در خصوص ترم آینده گفت: آموزش مجازی سطح یک را گذراندیم و حالا باید وارد آموزش مجازی سطح ۲ شویم؛ به این معنا که روش‌های این نوع آموزش را ارتقا دهیم.

طهرانچی خاطرنشان کرد: برای سال آینده برنامه آموزشی به طور کلی برای دروس نظری و عملی کاملاً متفاوت خواهد بود. آموزش مجازی و عملی (ترکیبی) طبق برنامه‌ریزی با روش جدید طراحی می‌شود.انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: دکتر محمدمهدی طهرانچی برگزاری کلاسهای عملی ترم تابستان