دکتر طهرانچی در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها مطرح کرد؛ لزوم ایجاد ضمانت‌ برای برگزاری آزمون امن به‌صورت مجازی/ برگزاری حدود یک میلیون و ۹۷۴ هزار کلاس آنلاین در دانشگاه آزاد اسلامی

تعداد بازدید:۳۲
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم ایجاد ضمانت‌های لازم برای برگزاری آزمون امن به‌صورت مجازی و هماهنگی میان دستگاه‌های آموزش عالی کشور تأکید کرد.
دکتر طهرانچی در شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها مطرح کرد؛ لزوم ایجاد ضمانت‌ برای برگزاری آزمون امن به‌صورت مجازی/ برگزاری حدود یک میلیون و ۹۷۴ هزار کلاس آنلاین در دانشگاه آزاد اسلامی

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به نقل از خبرگزاری آنا از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۳۴۱ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم ایجاد ضمانت‌های لازم برای برگزاری آزمون امن به‌صورت مجازی و هماهنگی میان دستگاه‌های آموزش عالی کشور تأکید کرد و گفت: زمینه‌های لازم برای برگزاری امتحانات به‌صورت مجازی فراهم شود چراکه در برخی شهرهای مرزی امکان اتصال اینترنت وجود ندارد.

وی بر ضرورت هماهنگی در حوزه آموزش عالی در شرایط شیوع کرونا تأکید کرد و افزود: در حال حاضر با توجه به ایام امتحانات شاهد این هستیم که شیوه‌های مختلف برای برگزاری امتحانات انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر رعایت اخلاق آموزشی در برگزاری امتحانات به‌صورت مجازی تأکید کرد و گفت: از ۱۳ اسفند ۹۸ آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد و در طی دو ماه، نزدیک به یک میلیون و ۹۷۴ هزار کلاس آنلاین اصلی برگزار شده است.

دکتر طهرانچی ادامه داد: از این تعداد کلاس آنلاین دانشجویان باید ۳۳ میلیون بار حضور آنلاین داشته باشند که ۱۸ میلیون بار در کلاس آنلاین حضور داشتند و تعدادی نیز به صورت آفلاین مراجعه داشتند.

وی با اشاره به اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی امکان اینکه دانشجویان در شهر و محل زندگی خود امتحان هماهنگ دهند، فراهم شده است، افزود: همچنین در شهرهای قرمز امتحانات به‌صورت مجازی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از طراحی سامانه‌ای برای ثبت اطلاعات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری امتحانات در محل زندگی خود خبر داد و گفت: این طرح مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته و در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.انتهای پیام/

 

 

کلید واژه ها: دکتر محمدمهدی طهرانچی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزاری آزمون مجازی