طهرانچی: وضعیت عمرانی پروژه های مفتوح و در دست انجام عمرانی استان تهران تا پایان سال ساماندهی شود

۰۷ شهریور ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۱۹ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۳۶۶
دکتر محمد مهدی طهرانچی سرپرست واحد تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در اولین شورای تخصصی عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران تاکید کرد: وضعیت عمرانی پروژه های مفتوح و در دست انجام استان تهران تا پایان سال ساماندهی شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر طهرانچی در جمع معاونین و مشاورین عمرانی واحدهای دانشگاهی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در مساحتی به میزان 800 هکتار در تهران بزرگ بزرگترین دانشگاه در سطح استان می باشد.

 وی گفت: به لحاظ اینکه در گذشته روش های بسیار متعددی در حوزه عمرانی داشتیم و امور مربوطه از دوره ای به دوره ای دیگر، از مدیریتی به مدیریت دیگر با تفاوت های رفتاری متفاوتی انجام شده است، در بعضی موارد انضباط ها به شدت رعایت شده و در بعضی موارد انضباط ها رعایت نشده و شفاف نبوده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با بیان اینکه مالکیت بخشی قطعی به اموال عمرانی در اولویت قرار گیرد افزود: برای مشخص شدن اموال دانشگاه، کارگروهی متشکل از افراد حقوقی و عمرانی به طور جدی وضعیت پروژه ها و بحث پایدار کردن اسناد مالکیت را پیگیری کنند.

طهرانچی تاکید کرد: از آنجائیکه برخی پرونده های واحدهای استان تهران مشکل حقوقی و قضایی دارند، در کمیته ای که بدین منظور تشکیل می شود باید مشکلات پرونده های باز بررسی شود، نقطه نظرات اعلام گردد و تا پایان سال هیچ پروژه بلاتکلیفی در حوزه عمران نداشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر طرح تجمیع واحدها اذعان داشت: به یک ساختمان، دانشگاه  نمی گویند بلکه دانشگاه مجموعه ای از مولفه های معماری است که در کنار هم قرار می گیرند. در راستای طرح تجمیع، واحدها باید به لحاظ مالکیت و تجمیع رتبه بندی شوند. بدین منظور در سطح استان طرح تجمیع و پلان ها باید تا پایان سال مشخص شود.

طهرانچی همچنین رده بندی کردن تجهیزات آزمایشگاهها و کارگاه ها را در دستور کار قرار داد و اظهار داشت: در قطب بندی هایی که قرار است در سطح واحدهای استان تهران انجام شود، سرمایه های تجهیزاتی نیز با طرح همگرایی و متناسب با کارگروهها ارزیابی شوند و استفاده بهینه از دستگاهها و امکانات آزمایشگاهی در نظر گرفته شود.

سرپرست دانشگاه آزاد استان تهران با تاکید بر ایجاد سیستم یکپارچه ی اطلاعات اظهار داشت: در تعامل با شبکه اطلاعات علمی  وICT به صورت یکپارچه و متمرکز حضور جدی داشته باشیم.  

طهرانچی در خصوص بودجه سال 97 اظهار داشت: بودجه استان تهران را متمرکز خواهیم کرد و برای لحاظ کردن تخصیص بخشی از بودجه عمرانی که از محل واحدها تامین می شود به اطلاعات این حوزه نیازمندیم.

طهرانچی در خاتمه سخنان خود از معاونین و مشاورین عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خواست تا از عمل کردن سلیقه ای در سطح استان پرهیز نمایند و با همکاری و هماهنگی کامل در ساماندهی وضعیت عمرانی دانشگاه مشارکت کامل داشته باشند.

این گزارش حاکی است، مهندس سید ابوالقاسم هاشمی مشاور عمرانی در استان تهران ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع معاونین عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران بیان داشت: تعاون و همگرایی بین واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد استان تهران در جهت ساماندهی و یکپارچه سازی واحدها بسیار مهم است.

وی افزود: برای رسیدن به وضعیت مطلوب، در مرحله اول شناخت تمامی زیر ساختها همراه با شناسنامه فضاها، پروژه های عمرانی ساختمانهای موجود با در نظر گرفتن زیربنا، قدمت ساختمانها، نوع مالکیت، نوع کاربری و... ضروریست.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ارتقاء مسائل عمرانی و ساماندهی فضاهای عمرانی دانشگاه می باشد تصریح کرد: در طرح ساماندهی فضاهای عمرانی باید به مسائل فرهنگی، اجتماعی و فنی نیز توجه داشته باشیم و فضاهای آموزشی دانشگاهها باید با  توجه به نیازهای دانشجویان و استادان در نظر گرفته شود.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص آیین نامه مالی معاملاتی اظهار داشت: نظام کاری ما به آشنایی کامل و رعایت این آیین نامه بستگی دارد و انتظار می رود با ارائه نقطه نظرات خود در بازنگری کلی آیین نامه در جهت تقویت برنامه های کالبدی و زیرساختی دانشگاهها  شریک و موثر باشیم.