روابط بین الملل

نشست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با دانشگاه الشام سوریه

تعداد بازدید:۲۰۲
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در این نشست تصریح کرد: همکاری علمی، تبادل استاد و دانشجو و اعزام دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد از اهم مواد تفاهم با دانشگاه الشام است.
نشست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با دانشگاه الشام سوریه

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، نشست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با دانشگاه الشام سوریه ظهر امروز با حضور محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، یاسر حوریه رئیس دانشگاه الشام سوریه و غوشجی نبیل معاون پژوهشی دانشگاه الشام به میزبانی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

محمودرضا آقامیری در حاشیه این نشست درجمع خبرنگاران با اشاره به دوران بازسازی کشور سوریه گفت: نقش ایران باید در این دوران نیز پررنگ باشد. این تفاهم‌نامه زمینه‌های آموزشی و تحصیلی را برای دانشجویان سوری فراهم خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی استان تهران ادامه داد: در این تفاهم‌نامه سعی شده است قسمتی از تربیت دانشجویان سوریه‌ای در دانشگاه آزاد اسلامی و اعزام استادان به دانشگاه الشام در راستای تربیت دانشجو و بازسازی آموزش عالی این کشور همکاری‌ها شروع شود. این تفاهم‌نامه زمینه‌های آموزشی را برای دانشجویان سوری فراهم خواهد کرد.

آقامیری درباره تداوم همکاری با سایر دانشگاه‌های سوریه‌ای اظهار کرد: مذاکراتی با دانشگاه دیگری از کشور سوریه طی دوماهه گذشته در جهت تربیت دانشجویان سوریه‌ای در رشته‌های پزشکی، حقوق، مهندسی و اقتصاد در دانشگاه آزاد اسلامی نیز انجام شده است.

وی افزود: انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه الشام سوریه به‌موجب نشان دادن تمایل دانشگاه آزاد اسلامی برای مشارکت در دوران بازسازی و شروع همکاری‌های علمی با دانشگاه‌های سوریه‌ای انجام گرفته است. همکاری علمی، تبادل استاد و دانشجو و اعزام دانشجویان سوری برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی از اهم مواد تفاهم با دانشگاه الشام است.انتهای پیام/

کلید واژه ها: دانشگاه شامواحد علوم پزشکی


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.